İstanbul’un Kahvaltı Mekânları Avrupa Yakası


İstanbul’un kahvaltı mekânları arasından seçim yaparken bir hayli zorlanacak, birbirinden güzel kahvaltı mekânlarından herhangi birini tercih ettiğinizde onlarca farklı lezzetle buluşacaksınız. İstanbul Avrupa yakasında güzel bir hafta sonu ailece kahvaltı edilebilecek yerler arasında öne çıkan mekânları kahvaltı meraklıları için derledik.


Nar Cafe: Rumeli Hisarında boğazın eşsiz manzarasına karşı kahvaltı etmek isteyenlerin buluştuğu bir mekân. Menüden dilediğiniz çeşitleri tek tek seçerek yiyebilme imkânına sahip olduğunuz mekânda, keçi peyniri kullanılarak yapılan menemen oldukça farklı bir lezzete sahip. Pırasalı börekler ve onlarca farklı kahvaltı çeşidiyle Avrupa yakasında öne çıkan kahvaltı mekânları arasında yer alıyor.


Forno Balat: Hamur işini kahvaltıdan eksik etmeyenlerin cenneti diyebileceğimiz bir kahvaltı mekânı olan Forno, organik reçelleriyle dillere destan lezzetler sunuyor. Farklı yörelere ait peynir çeşitleri, taş fırında yumurta gibi özel lezzetler kahvaltı masasında lezzet fırtınaları estiriyor. Sıcak pide ve tereyağlı kruvasanla desteklenen açık büfe kahvaltının yanı sıra isteyenler alakart kahvaltı tercih edebiliyor.


Private Cafe –Galata: Tünelden Galata’ya inişte sağ tarafta bulunan cafede, kahvaltılıkların neredeyse tamamı organik. Tarihi bir atmosferi teneffüs ederek klasik bir mekânda kahvaltı etmek isteyenlerin tercihiyle dolup taşıyor. Bitlisin meşhur balı, Giresun’un fındık ezmesi gibi orijinal lezzetlerle donatılan kahvaltı masalarında börek çeşitleri, şekersiz reçeller büyük beğeni topluyor. Avrupa yakasının en bilindik kahvaltı salonları arasında yer alan cafe, kolay ulaşılabilir bir lokasyonda olması sebebiyle tercih ediliyor.


Sütiş Emirgan: Kendi üretimleri olan taze sütlerle yapılan ürünlerin ağırlıklı olduğu kahvaltı masaları, ekşi mayadan yapılmış olan 14 farklı katıksız ekmekle oldukça farklı bir görünüme sahip. Klasik kahvaltıdan vazgeçmeyenlerin tercihiyle oldukça popüler olan mekân, kendi börekleri ve yumurtalı sıcakların doyumsuz lezzetini mükemmel bir görsellikle sunuyor.


Mangerie Bebek: İstanbul’un en iyi kahvaltı mekânları arasında ilk sıralarda gösterilen Mangerie, haftanın her günü 24 saat kahvaltı veren bir mekân olarak ün yapmış. Klasik kahvaltı çeşitlerinin yanı sıra Mascarpone armutlu tost Foccia tost gibi farkı ülkelerin lezzetlerini tadabilme fırsatı sunuyor.